Internetowa grupa wsparcia dla osób uzależnionych od narkotyków, leków, alkoholi i innych używek. Cechą wyróżniającą to forum jest to, że na wszystkie posty otrzymasz szybką odpowiedź, poradę, wsparcie. Chciałabym, aby to forum autentycznie funkcjonowało jako grupa wsparcia, gdzie o dowolnej porze, możesz dzielić się swoimi problemami i otrzymać wsparcie.

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PROFESJONALNE SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z UZALEŻNIENIEM » GDZIE ZACZĄĆ? - POZNAŃ

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

GDZIE ZACZĄĆ? - POZNAŃ

  
5tclub
02.07.2017 07:45:44
Grupa: Administrator 

Posty: 9 #2439353
Od: 2017-7-2
Skoro podjąłeś/aś decyzję o leczeniu swojego uzależniania to gratuluję - to bardzo ważny krok.

Poniżej umieściłam parę informacji, które mi udało się zdobyć, gdy ja szukałam pomocy (uzależnienie od narkotyków/miejsce: Poznań)

MONAR Poznań:
Są dwie opcje. Jest grupa terapeutyczna i grupa wsparcia (Grupa Anonimowych Narkomanów - AN).

Na początku zajmę się grupą terapeutyczną. Aby zapisać się na terapię w MONAR, na początku musisz umówić się na spotkanie ze specjalistą od uzależnień (spotkanie w pojedynkę), aby można było ocenić twoją sytuację i opracować plan działania. Na początku będzie pewnie seria spotkań tylko ze specjalistą, a potem, gdy specjalista uzna, że jesteś gotowy, zostaniesz dołączony do odpowiedniej grupy terapeutycznej, która prowadzona jest przez specjalistów. Na pewno, żeby w nich uczestniczyć musisz być jakiś czas w abstynencji. Jeśli to dla Ciebie niemożliwe, to specjalista wystawi skierowanie na odwyk w szpitalu. Odwyk to nic innego jak odtruwanie od toksycznych substancji w warunkach szpitalnych. Dzięki temu jest to proces bezpieczny (np., dbają, żeby nie wystąpiły drgawki) oraz też dostaniesz leki, które sprawią, że cały proces będzie mniej bolesny. Odwyk może trwać od paru dni, do nawet paru tygodni w przypadku dopalaczy (zależy od czasu przyjmowania narkotyku i jego rodzaju). Odwyk należy traktować jako pierwszy krok ku ozdrowieniu - twój organizm będzie czysty od narkotyków, ale twój umysł nadal będzie chciał je zażywać i dlatego konieczna jest kontynuacja leczenia np. właśnie w takiej grupie terapeutycznej, aby nie stracić wysiłku włożonego w odwyk. Pamiętaj, sam odwyk nie wystarczy, jak wrócisz do swojego środowiska, które sprzyjało uzależnianiu, szybko niestety do niego wrócisz.

Natomiast grupy wsparcia AN to takie mniej formalne, regularne spotkania anonimowych narkomanów, prowadzone przez byłych narkomanów. Na takie grupy nie trzeba się zapisywać, nie ma żadnej rekrutacji. Po prostu przychodzisz i korzystasz z grupy wsparcia. Spotkanie te są bezpłatne, ale można dobrowolnie "dać co łaska", chodzi pieniądze na wynajęcie pomieszczenia, w którym odbywają się spotkania. W Poznaniu w MONAR, grupa AN zbiera się w każdą niedziele od 11 do 13 (Józefa Paszty 10, Poznań, nowy adres to: Michała Sobeskiego 2, ale fizycznie jest to to samo miejsce).

Tutaj znajdziecie więcej informacji:
http://www.poznan.monar.org/oferta.htm

Jeśli macie pytania, to najlepiej zadzwonić. Ja bardzo się stresuję, gdy muszę zadzwonić do obcej osoby, więc napisałam maila, ale było tam tak dużo pytań, że i tak prosili mnie o telefon. W końcu odważyłam się i muszę przyznać, że ludzie są tam bardzo mili i rzeczowi, dlatego nie bójcie się, tylko dzwonicie i pytajcie o to co was nurtuje):
To są do nich numery telefonów:
61 868 72 27
61 867 98 04
61 867 98 03

POWODZENIA!

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PROFESJONALNE SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z UZALEŻNIENIEM » GDZIE ZACZĄĆ? - POZNAŃ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


randki | własny sklep internetowy | ogłoszenia towarzyskie | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta